Курс: 01.02.2023

1 EUR
30 UAH

Вибираємо ефектний дизайн для відкатних воріт

Кажуть, людей зустрічають за одягом, а проводять за розумом. Перенісши цей вислів на облаштування екстер’єру та благоустрою дому, можна сказати, що зустрічають за виглядом воріт, а проводять за гостинністю господарів 😄 На останнє у нас вплинути ніяк не вийде. Зате допоможемо з’ясувати, що слід врахувати, створюючи дизайн відкатних воріт для власної оселі. Поїхали 👇

Які бувають види відсувних конструкцій та як вони впливають на екстер’єр

Навіщо з’ясовувати різноманіття в’їзних полотен, якщо нас цікавить лише їхній зовнішній вигляд? Відповідь проста: різні види воріт виглядають по-різному та функціонують зі своїми особливостями.

Відсувні вироби в Івано-Франківську та області частіше за все трапляються двох видів:

 • консольні
 • на роликах, які рухаються вздовж напрямної

Існує дві основні характеристики, що відрізняють один вид від іншого. Перша — консольні стулки більші приблизно на 50%. Друга — роликові варіанти рухаються вздовж напрямної, розміщеної на дорожньому полотні. Остання впливає на вигляд заїзду, а також самі ролики завжди видно неозброєним оком.

Консольні конструкції довші за рахунок наявності противаги
Консольні конструкції довші за рахунок наявності противаги

Ми займаємося виготовленням лише консольних воріт, оскільки вважаємо їх практичнішими, ефективнішими та функціональнішими. Детальніше про їхні сильні сторони розповідаємо далі.

У чому основні переваги консольних полотен

Головна особливість воріт консольного типу — полотно в них рухається, не доторкаючись безпосередньо до проїжджої частини. Це створюється завдяки використанню спеціальної фурнітури, до складу комплекту якої входять наступні елементи:

 • пара роликових опор, або кареток
 • напрямна балка, або труба
 • комплект уловлювачів — нижній, що підтримує стулку в закритому стані, та верхній, який не дає їй нахилятися в сторони
 • накатний ролик
 • підтримуючий кронштейн
 • напрямні ролики
 • заглушка в балку

Зі сторони вулиці може здатися, ніби полотно «висить у повітрі», проте це не так. Пара роликових опор встановлюється зліва або справа проїзду — де це можливо — та закріплюється до заздалегідь підготовленого фундаменту. Вони фіксуються роликами вгору. Балка, яка в перерізі схожа на перевернуту букву U із загнутими досередини краями, приварюється до нижньої частини стулки. Таким чином, ролики каретки поміщаються в балку, і конструкція може рухатися вліво та вправо.

З вулиці може здатися, що консольне полотно «висить у повітрі»
З вулиці може здатися, що консольне полотно «висить у повітрі»

Вище ми зазначали, що консольні вироби приблизно на 50% більші за своїх «роликових» аналогів. Збільшення розміру зумовлене використанням противаги. Вона потрібна, щоб зменшити навантаження на каретки, коли полотно закривається. Адже в такому разі створюється надзвичайно велике плече, і за відсутності противаги стулка може вирвати роликові опори з фундаменту.

Використання противаги та відсутність контакту полотна з дорожнім покриттям дозволяють налаштувати відкривання за допомогою доволі невеликого зусилля. Правильно виготовлені та встановлені конструкції без проблем може відкрити мала дитина. Легкий та плавний рух дозволяє запросто встановити автоматику. Також робота відсувного виробу цього типу можлива за будь-яких погодних умов — в тому числі під час снігу чи морозу. Такими перевагами не можуть похвалитися роликові аналоги, які рухаються вздовж напрямної в дорожньому полотні.

Наявність противаги — основна особливість, яку слід враховувати, плануючи дизайн відсувних воріт консольного виду. Проте на зовнішній вигляд заїзду також впливають нюанси монтажу полотна, у тому числі якість виконання підготовчих робіт.

Які існують вимоги до встановлення воріт консольного типу

Щоб підсумковий результат створення заїзду на подвір’я виглядав ефектно та доповнював загальний екстер’єр дому, важливо правильно підготувати проїзд перед встановленням відсувного полотна. Підготовка фундаменту при цьому грає ключову роль.

Для нормальної роботи консольним конструкціям потрібно мати фундамент — власний чи інтегрований із парканом (краще саме цей варіант). Розмір його прямо залежить від відстані між стовпцями, які формують в’їзд на територію, та від загальної маси конструкції. Орієнтовна довжина фундаменту повинна становити половину цієї відстані, ширина — приблизно 160 мм (не враховуючи місця встановлення автоматики) , а глибина встановлення — приблизно 1 м. Конкретні параметри повинні визначатися індивідуально, тому їх повинен створювати кваліфікований спеціаліст. Всередину фундаменту поміщають заздалегідь приготовану металеву закладну раму.

Щоб вигляд бетонного майданчика із швелером рами не виділявся із загального плану подвір’я, він повинен заливатися нижче нульової відмітки приблизно на 40 мм.

Проте вибір цього значення в першу чергу залежить від типу матеріалу для створення фінішного дорожнього покриття чи благоустрою. Це може бути тротуарна плитка, бруківка, асфальтована чи бетонна поверхня, декоративний бетон, керамічна морозостійка плитка або інші варіанти.

Бетонування закладної рами нижче нульової відмітки дозволяє закрити його дорожнім покриттям
Бетонування закладної рами нижче нульової відмітки дозволяє закрити фундамент дорожнім покриттям

Загальний вигляд заїзду також залежить від типу стовпців, що використовуються для створення огорожі. Кріплення відсувної конструкції може відбуватися безпосередньо до них, якщо останні виготовлені з повнотілих матеріалів чи металевих труб. Проте ми рекомендуємо використовувати окремі стовпці — опорний та підтримуючий — для фіксації стулки. Їх або також бетонують, або приварюють до заздалегідь виведених закладних пластин. Поверхню металевих стовпців фарбують таким же способом і в такий же колір, що й основного виробу, щоб ті не вирізнялися із загального плану.

Розведення кабелів до автоматики

Іншим не менш важливим фактором для створення гармонійного екстер’єру вашої оселі є підведення кабелів для живлення автоматики. Навіть якщо на момент встановлення в’їзного полотна ви не плануєте використовувати мотор, електрокабелі варто підготувати та законсервувати. Так вдасться уникнути значного обсягу додаткових робіт, якщо ви зміните свою думку в майбутньому та вирішите встановити електропривід.

Проводити кабелі варто ще на етапі заливання фундаменту разом із закладною рамою. Для захисту їхньої оболонки, а також для можливості обслуговування в майбутньому, електропроводи поміщають у пластикову або металопластикову трубу достатнього діаметра. Також живлення для фотоелементів, сигнальної лампи та інших аксесуарів слід розміщувати всередині стовпців на етапі їхнього виготовлення. Ці роботи дозволять створити акуратний підсумковий результат будівництва огорожі та монтажу відсувної конструкції. Детальнішу інформацію про розведення кабелів ви знайдете на сайті або можете дізнатися, зв’язавшись із нашими менеджерами.

На загальний вигляд подвір’я після фінішу всіх робіт впливає чимало додаткових факторів. Сюди можна віднести особливості рельєфу, планування заїзду на територію, розмір ділянки тощо. Щоб врахувати їх усіх варто звернутися до наших спеціалістів. Ми пропонуємо безкоштовний виїзд майстра на об’єкт для консультації, зняття розмірів та розрахунок вартості всіх робіт. Послуга доступна в межах Івано-Франківська та області.

Що слід врахувати, створюючи дизайн відсувних воріт

Обираючи зовнішній вигляд в’їзної конструкції, ми в першу чергу задумуємось про полотно. Який матеріал для нього вибрати? Які покриття повинні на ньому бути? Робити суцільне зашиття чи з просвітами? Який колір обрати? Проте, як ми з’ясували вище, до складу стулки входить також противага, що займає половину ширини проїзду. Тому потрібно зрозуміти, який вигляд обрати для неї. Почнемо з форми.

Найпоширенішими варіантами противаги — такого собі «хвоста» воріт — є трикутник або трапеція. Маси елемента достатньо для створення балансу та зняття зайвого навантаження з кареток, а матеріалу — а саме профільної труби — йде менше. Тому головний плюс такої форми — нижча вартість.

Дизайн для відкатних воріт потрібно планувати з урахуванням вигляду противаги
Дизайн для відкатних воріт потрібно планувати з урахуванням вигляду противаги

Проте головний недолік трапецевидної чи трикутної противаги — складність у створенні зашиття. Особливо це стосується металевих профілів, типу профнастилу, «жалюзі», «ранчо», «панель» та інші. Також часто матеріали, які захопливо виглядають на прямокутних конструкціях, дещо втрачають свою привабливість на трапецевидних.

Прямокутна противага коштує дорожче, оскільки слід використати більше матеріалів для її виготовлення. Проте за рахунок більшої маси її розмір може бути дещо меншим за аналогічну трикутну чи трапецевидну. А організувати зашиття із того ж матеріалу, що полотно, куди простіше. Та й вигляд буде більш органічним.

Ще однією особливістю, яку потрібно враховувати під час створення ескізу конструкції — наявність чи відсутність вбудованих дверцят у полотні. У більшості випадків вони відсутні, і хвіртка знаходиться окремо. Проте в умовах обмеженого простору чи заради економії території для створення широкого проїзду доцільно вбудувати дверцята у ворота. Від цього вигляд конструкції кардинальним чином зміниться, адже слід врахувати окремий каркас для хвіртки. У неї буде ручка із замком, які відразу впадатимуть в очі; також не варто забувати про завіси. Чи можуть мати інтегровані конструкції гармонійний вигляд? Безперечно. Однак його слід ретельно продумати, підібрати всі матеріали, компоненти та фурнітуру, щоб створити привабливий результат.

Які існують види зашиття полотна

Дизайн відкатних воріт — відповідальна справа, адже потрібно створити в’їзне полотно для вашої оселі на десятки років. На щастя, сучасний ринок іде на зустріч покупцям, і пропонує десятки варіантів зашиття, про які ще донедавна можна було лише мріяти.

У нашому асортименті присутні такі варіанти матеріалів:

 • «Жалюзі»: односторонні, двосторонні, серії «Стандарт» та «Престиж»
 • «Ранчо»: різношироке, комбіноване, «Стандарт», «Престиж»
 • «День-ніч»
 • Суцільна металева панель
 • Алюмінієві профілі, в тому числі для ролетних систем
 • Сендвіч-панелі
 • Металопрофіль, або профнастил
 • Металевий лист, у тому числі перфорований із різними фігурними варіантами отворів та рельєфу
 • Художня лазерна різка на металевих листах
 • Дошка дерев’яна та з деревно-полімерного композиту (терасна дошка)
 • Металеві фільонки
 • Секційна, зварна сітка, рабиця та інші

Кожен із цих матеріалів може поєднуватися з іншим, утворюючи величезну кількість варіантів виконання вигляду стулки. Різні види заповнення мають власний асортимент кольорової гами, проте більшість допускає можливість фарбування в будь-який колір за шкалою RAL. Також деякі профілі пропонують текстуровані поверхні, які імітують дерево, камінь, цеглу тощо.

Дизайн для відкатних воріт із полотном, зашитим металевими панелями
Дизайн для відкатних воріт із полотном, зашитим металевими панелями

Якщо ви бажаєте виготовити конструкцію з іншого матеріалу, якого немає в нашому асортименті, це не проблема. Ми знайдемо постачальника та замовимо потрібну кількість профілів спеціально для вашого проєкту.

На що потрібно звернути увагу, обираючи фурнітуру

На перший погляд, вибір потрібного комплекту фурнітури та дизайн відсувних воріт не має нічого спільного. Більшість деталей мають схожий вигляд у різних виробників, тому це питання часто навіть не піднімається під час затвердження проєкту. Проте слід зважити, що всі елементи (крім балки, про що йтиметься далі) мають оцинковану поверхню. Тобто на готовій конструкції будуть виднітися уловлювачі, напрямні кронштейни та частково ролики, і їхній колір — сірий металік.

Зсередини двору уловлювачі та інші елементи фурнітури помітно неозброєним оком
Зсередини двору уловлювачі та інші елементи фурнітури помітно неозброєним оком

Щодо напрямної шини, то вона може бути без покриття або мати оцинковану поверхню.

На першу можна наносити такі ж лакофарбові матеріали, що на каркас стулки, і вони візуально не відрізнятимуться. Оцинкована труба має підвищений захист від корозії, тому коштує дещо більше. Проте не всі ґрунтовки та фарби можна наносити на таку поверхню. Якщо використати неправильний захисний матеріал, то через деякий час він злущиться.

Теоретично, можна залишити оцинковану шину без лакофарбового покриття. Проте це — погана ідея, оскільки в місцях приварювання її до каркаса цинкове захисне покриття зруйнується. Це дуже швидко призведе до утворення корозії на швах. Проводити часткове фарбування з естетичної точки зору також не найкраща ідея, навіть якщо використовувати колір під срібний металік.

Який дизайн відкатних воріт можемо запропонувати

Для своїх клієнтів ми пропонуємо надійні в’їзні конструкції, що мають сучасний вигляд. У них переважають прямі лінії, мінімалістичний стиль та використання нейтральних тонів, які легко поєднуються з екстер’єром оселі. Проте наявність власного виробництва дозволяє гнучко підходити до виконання кожного замовлення.

Сучасний мінімалістичний дизайн для відкатних воріт переважає в нашому асортименті
Сучасний мінімалістичний дизайн для відкатних воріт переважає в нашому асортименті

Ми виготовляємо відсувні вироби у спеціально обладнаному цеху. У роботі використовуємо професійні інструменти — напівавтоматичні зварювальні апарати, торцеві пили, фарбопульти та інше обладнання. Усі процеси відбуваються на рівних столах, що забезпечують відсутність перекосів у площинах стулок. Тому в нас ви не побачите жодних «робіт на коліні».

Крім виготовлення воріт ми також займаємося створенням секцій огорожі з металевих профілів — «Ранчо», «Жалюзі», «День-Ніч» та інших. Їх виробляємо під конкретні розміри для вашого об’єкта, і готові панелі постачаються вже готовими для встановлення. Для монтажу вам лише потрібно обрати необхідний тип кріплення відповідно до матеріалу стовпчика. Наявність комплексного асортименту дозволяє створити однаковий вигляд воріт, хвіртки та огорожі, і не допустити розбіжності в тонах кольору поверхні.

Переглянути виконані нами роботи ви можете в галереї на сайті. Також за потреби ми надішлемо підбірку зображень конкретного виду дизайну, який вам буде до вподоби. Якщо ви не знайшли бажаного вигляду полотна, скористайтесь пошуком в інтернеті та надішліть зображення нам у вайбер, телеграм чи соціальні мережі, і ми створимо індивідуальний проєкт для вас. Посилання на ресурси можна знайти в меню.

Як здійснити замовлення

Щоб отримати розрахунок вартості та придбати потрібну вам конструкцію, заповніть заявку зворотного зв’язку на сайті. Після надсилання форми ми зв’яжемося з вами протягом години в робочий час. Перед погодженням проєкту та запуском його в роботу ми можемо створити дизайн відкатних воріт у вигляді індивідуального ескізу та креслення. Для цього окремо повідомте менеджера, з яким будете спілкуватися по телефону чи на офісі в Івано-Франківську.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть