Курс: 21.05.2022

1 EUR
30 UAH

Вибираємо розпашні ворота

Фото розпашних воріт

Розпашні ворота — чи не найбільш популярний варіант облаштування в’їзду на приватну територію. Найчастіше зустрічається в домогосподарствах, рідше на об’єктах комерційного призначення. У цій статті ми розглянемо загальні особливості, переваги та недоліки такого типу конструкцій.

Особливості розпашних воріт

Класична конструкція воріт розпашного типу складається з двох стулок. Якщо мова йде про ручне керування, то на одній із них розташовується горизонтальний засув, що утримує половинки разом, а також вертикальний, який фіксує полотно в закритому положенні. Для автоматичного керування їх не потрібно — функцію фіксації стулок виконують мотори. Натомість слід обов’язково встановлювати центральну та бокові опори.

Кріпляться стулки за допомогою петель (регульованих чи нерегульованих). Вони можуть бути приварені до закладних пластин, що заздалегідь випущені зі стовпчика (якщо він мурований із цегли чи каменю) або безпосередньо до стовпа (якщо він металевий). Регульовані петлі, при цьому, дозволяють налаштовувати кут нахилу стулки для ідеального прилягання одна до одної.

Відкриваються стулки, зазвичай, всередину на територію. Відкривання назовні зустрічається рідко, і використовується, якщо: двір знаходиться на підвищенні, там присутня певна перешкода, території недостатньо, щоб відкрити стулки і не пошкодити автомобіль, тощо.

Які переваги мають розпашні ворота?

Популярними розпашні ворота стали перш за все завдяки надзвичайно простій конструкції. Для найпростіших і найпримітивніших воріт достатньо двох пар петель і пари засувів. Зробити їх можна і в домашніх умовах, однак виконання робіт у спеціалізованому цеху суттєво підвищує якість усього виробу.

Другою важливою перевагою воріт розпашного типу є можливість установити їх в умовах обмеженої території. Стулки, відкриваючись, описують сектор кругу, таким чином потрібна лише невелика площа для зручного користування.

Недоліки конструкції

Поряд із перевагами, розпашні ворота мають і свої недоліки. Так, керувати ними не надто зручно, у порівнянні, наприклад, із відсувними конструкціями. Щоб відкрити чи закрити полотно, слід окремо братися за кожну стулку.

Автоматика на воротах позбавляє вищезгаданої незручності, адже функцію відкривання беруть на себе мотори. Однак тут криється другий недолік: комплекти двигунів дорожчі, у порівнянні з тими ж відсувними приводами. Справа в тому, що стандартні комплекти автоматики для розпашних воріт містять два мотори для двох стулок, а це прямо впливає на ціну.

Ще одна незручність у користуванні воротами розпашного типу проявляється зимою: сніг необхідно розчищати на всій площині, яка використовується при відкриванні стулок.

Щоб перейти до розділу з розпашними воротами, натисніть на посилання. Якщо у вас залишилися питання щодо конструкції, переваг та недоліків розпашних воріт, будь ласка, зв’яжіться з нами!

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть