
В’їзні ворота — невід’ємний атрибут більшості приватних будинків, а також частини комерційних підприємств і багатоповерхівок. Залежно від особливостей конкретного об’єкта, безпосередній тип конструкції може відрізнятися. Так, в’їзні ворота поділяються на три основні типи:
- відсувні;
- розпашні (розкривні);
- ролетні.
Далі ми детальніше розглянемо особливості кожного з них.
Відсувні ворота
Конструкція воріт такого типу відсувається в бік, паралельно чи під невеликим кутом до огорожі. Хоча, відкриваючись, полотно займають великої площі, такі ворота потребують достатньо місця, щоб повністю поміститися збоку.
Найбільш поширеними відсувними воротами є:
- рейкові;
- консольні.
Рейкові конструкції являють собою полотно, внизу якого розташовується два чи більше роликів, що рухаються по заздалегідь установленій трубі певного діаметру чи кутнику. Такі ворота досить дешеві у виготовлені та не мають противаги, відповідно займають менше місця при відкриванні. Однак суттєвим недоліком такого виду є складність користування зимою в наших кліматичних умовах. Справа в тому, що ведучі ролики можуть примерзнути до труби чи дорожного покриття. Через це потрібно витрачати час на руйнування льодяної скоринки вручну — потужності автоматики для цього може не вистачити.
Консольні ворота позбавлені такого недоліку, адже комплекти роликів закриті від снігу. Полотно у них практично “висить” у повітрі, спираючись на нижній уловлювач та утримуючись консольними роликами на противазі. Відповідно в конструкції відсутній “поріг” у вигляді труби чи кутника, як у рейкових воротах, біля якого постійно збирається бруд і сміття.
Консольні ворота останнім часом набувають популярності. Відкривати та закривати їх досить легко. За умови кваліфікованого виробництва з матеріалів відповідної якості, а також у разі правильного монтажу, рухати конструкцію зможе навіть дитина. Це у свою чергу означає, що вибрати автоматику до них стає досить просто: достатньо знати приблизну вагу полотна. Недоліком конструкції є потреба у противазі, що збільшує її довжину, а також дещо вища, у порівнянні з рейковими воротами, ціна.
Розпашні конструкції воріт
Ворота цього типу зустрічаються в домогосподарствах надзвичайно часто. Зазвичай вони складаються з двох стулок однакової ширини. Для їх відкривання не потрібно великого подвір’я. Однак рухаючись, стулки описують сектор круга, тому взимку цю площу потрібно повністю очищати від снігу.
Конструкція воріт дуже проста. Стулки фіксуються на петлях, які приварюють до закладних пластин (їх потрібно заздалегідь вивести зі стовпця) чи окремої труби (або самого стовпця). Обидві половинки воріт у закритому стані притуляються до центральної опори. У відкритому положенні стулки впираються в бокові опори. Половинки воріт з’єднуються між собою, а також одна з них фіксується металевим засувом знизу. Однак жодних засувів не потрібно, якщо на ворота встановлені мотори.
Автоматика для розпашних воріт, зазвичай, є дорожчою за моделі для відсувних конструкцій. Справа в тому, що в більшості комплектів містяться по два двигуни (відповідно для двох стулок). Також під час вибору моторів слід звертати увагу не лише на масу воріт, а й на їх ширину і ступінь зашиття. Детальніше про те, як вибрати автоматику для розпашних воріт, читайте тут.
Ролетні ворота
Конструкції такого типу не відрізняються від гаражних ролетних воріт. Якщо їх встановити на в’їзд на територію, можна отримати кілька переваг:
- полотно змотується в короб над воротами, тому їх вигідно встановлювати в умовах невеликого подвір’я чи складного заїзду на територію;
- можна добитися єдиного стилю екстер’єру, якщо на будинку встановлені віконні, дверні чи гаражні ролети;
- такі ворота просто обслуговувати чи ремонтувати: всі елементи можна замінити незалежно один від одного без виконання зварювальних робіт.
Єдиним недоліком таких воріт є фактичне обмеження висоти в’їзду.
Якщо у вас залишилися питання щодо видів в’їзних воріт, напишіть чи зателефонуйте нам!