Захисні алюмінієві ролети: якими бувають та де встановлюються

Фото защитных алюминиевых роллетов

Усі захисні ролети з алюмінієвого профілю зовні виглядають практично однаково. Однак залежно від призначення можуть суттєво відрізнятися конструкцією.

У цій статті ми вам розповімо про різновиди цих виробів та основні способи керування ними.

Захисні ролети: види залежно від призначення

Одна і та ж конструкція захисних рольставень може виконувати різні функції та встановлюватися на різних об’єктах. Найпоширенішою класифікацією можна назвати саме за призначенням виробу. Адже спершу потрібно зрозуміти, де буде встановлена конструкція, а лише потім вибирати її параметри та характеристики.

За призначенням захисні ролети бувають:

 • віконними;
 • дверними;
 • для воріт, у тому числі як в’їзні ворота.

Віконні ролети виконують перш за все кліматичну та антивандальні функції (якщо це не протизламні конструкції). Вони повністю чи частково блокують сонячні промені, зменшують тепловтрати у приміщенні взимку та його нагрівання влітку, а також знижують рівень шуму. Такі вироби виготовляють із профілів висотою від 37 до 45 мм. Це дозволяє встановлювати їх на отвори невеликої ширини (зазвичай до 2,3 м). При цьому висота короба, за рахунок таких розмірів профілю, залишається мінімальною.

Ролети на двері виготовляють з аналогічних профілів. Проте для підвищення захисних властивостей і збереження кліматичної функції для них можуть використовувати піннозаповнений профіль висотою 55 мм. Найпопулярнішим способом керування такими ролетами є використання пружинно-інерційного механізму (ПІМ) чи автоматики.

Гаражні ролетні ворота є альтернативою для секційних конструкцій. Вони потребують надзвичайно мало місця для встановлення, адже все полотно змотується в короб над гаражним отвором. Такі ролети найкраще вибирати з профілів висотою 77 мм: як показує практика, інші види менш ефективні для встановлення на наскрізні пройми великої ширини. Найпопулярнішим способом керування такими ролетами є автоматичний.

Кожен із цих виробів може мати стандартну конструкцію, яка відповідає класу захисту від злому Р1 (наприклад, ролети серії Prestige), або Р3-Р5 (посилені ролети серії Security). Також існують ролетні решітки, які зазвичай встановлюються на вітрини магазинів. Це дозволяє потенційним покупцям бачити товар на полицях.

Способи керування ролетами

Основний поділ ролет за способом відкривання відбувається на два види:

 • ручні;
 • автоматичні.

Найпопулярнішими видами конструкцій на ручному керуванні є:

 • з використанням редукторної чи інерційної касети;
 • із застосуванням пружинно-інерційного механізму;
 • з використанням карданної передачі.

Конструкція з редукторною чи інерційною касетою здебільшого використовується на віконних рольставнях. Касета, яку встановлюють усередині приміщення, намотує шнурок, протилежний кінець якого зафіксовано на валі ролети (сама ролета зазвичай знадвору). При цьому вал обертається, намотуючи на себе алюмінієве полотно. Таким чином можна зручно керувати віконною ролетою не виходячи з дому.

Ролети з пружинно-інерційним механізмом найчастіше використовують у дверних конструкціях. Цей механізм компенсує зусилля, яке потрібне для підйому чи опускання виробу. Відповідно, щоб підняти чи опустити полотно, необхідно штовхати його вручну. В опущеному стані ролету слід зафіксувати (наприклад, використовуючи ригельний замок). Якщо цього не зробити, пружина буде по-трохи піднімати полотно вгору.

Захисні рольставні з карданними передачами працюють за принципом черв’ячної передачі. Полотно таких конструкцій приводиться в рух через спеціальну планку, яку людина крутить руками. На кінці такої планки є гачок, що чіпляється за виступ кардана. Через черв’ячну передачу оберти планки передаються на вал, який безпосередньо намотує чи розмотує полотно ролети.

Автоматичний спосіб керування не потребує зі сторони людини жодних зусиль. Ролетне полотно рухається за допомогою двигуна, який знаходиться у валі конструкції. Керувати ним можна декількома способами:

 • за допомогою клавішного вимикача: поки кнопка натиснута, полотно рухається. Таку комбінацію пристроїв часто використовують для віконних ролет;
 • за допомогою замкового вимикача: потрібно вставити спеціальний ключ, і поворот його в одну сторону буде опускати полотно, в іншу — піднімати. Такий спосіб є популярним на комерційних об’єктах;
 • через пульт дистанційного керування (ДК): натисканням кнопки на пульті одне чи більше ролетних полотен приводяться в рух.

Автоматичні захисні ролети використовуються як у приватних, так і комерційних будівлях. Цей спосіб керування відкриває шлях для численної кількості варіантів програмування роботи пристроїв, у тому числі поєднання їх із системою «Розумний дім».

Щоб перейти в розділ із захисними ролетами Alutech, натисніть на посилання. Якщо у вас залишилися питання про особливості та види захисних ролет, будь ласка, зателефонуйте або напишіть нам!

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть