Захисні ролети на двері: як обрати

Ролета на двері

Алюмінієва ролета — універсальний виріб, який може захистити від актів вандалізму та спроб проникнути в приміщення. Залежно від призначення, існують конструкції для встановлення на вікна, двері та навіть в якості гаражних воріт.

У цій статті ми розповімо вам, як вибирати дверну захисну ролету.

Тип керування

Вибираючи алюмінієву захисну ролету, зверніть увагу спосіб керування полотном. Загалом їх буває два типи: ручне та автоматичне.

Ручний підйом чи опускання полотна передбачає використання зусилля людини. Існує три види конструкцій із таким типом керування:

  • з використанням касети (інерційної чи редукторної);
  • із пружинно-інерційним механізмом (ПІМ);
  • з карданною передачею.

Полотно автоматичних ролет приводиться в рух за допомогою мотора. Він знаходиться у валі, який, обертаючись, намотує чи розмотує ламелі. Такими ролетами можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування (ДК), а також замкового чи клавішного вимикача.

Такий поділ конструкцій на види є універсальним для всіх ролет, незалежно від призначення. Далі ми детальніше розглянемо кожен із них.

Керування за допомогою касети

Інерційна чи редукторна касета частіше застосовується на віконних захисних ролетах. Принцип полягає в тому, що касета намотує чи розмотує шнурок, інший кінець якого приєднано до вала в коробі. Вал, таким чином, обертається, піднімаючи чи опускаючи полотно. Сама касета розміщується, зазвичай, всередині приміщення.

Для дверних ролет такий спосіб не завжди практичний. Справа в тому, що так полотном можна керувати лише з одного боку конструкції. Це виправдано у віконних ролетах, але двері потрібно мати можливість відкривати як з-надвору, так і зсередини. Як виняток, таке керування інколи застосовують для закривання входу в кладовку чи технічне приміщення.

ПІМ

Ролетою з пружинно-інерційним механізмом можна керувати як зсередини, так і ззовні приміщення. Конструкція передбачає наявність у коробі пружини, яка компенсує зусилля людини при підніманні чи опусканні полотна.

Ролети такого типу зустрічаються дуже часто. Їх установлюють на двері та навіть вітрини магазинів, МАФів тощо. Внизу полотна, зазвичай, знаходиться замок. У ролетах виробництва білоруської компанії Alutech він є хрестоподібним, що надає йому додаткового захисту від злому. До недоліків такої конструкції можна віднести те, що замок переважно знаходиться на останній ламелі. Це може призвести до засмічення його серцевини, а також для відкривання чи закривання полотна дверної ролети потрібно згинатися. Розташування замка на інших ламелях можливе, але це виходить зробити далеко не на всіх об’єктах.

Редукторна система керування

Така конструкція використовується надзвичайно рідко. Рух полотна відбувається за допомогою обертання кардана, який закріплений до вала ролети. Сам кардан обертається за допомогою довгої планки із гачком на кінці, який безпосередньо чіпляється за кардан.

Ролету з таким типом керування можна відкривати чи закривати лише з одного боку полотна. До того ж сама процедура приведення його в рух займає набагато більше часу, порівняно з іншими видами механізмів. Не дивно, що така конструкція не користується популярністю.

Автоматичне керування ролетами

Найбільш зручний тип керування, адже всю роботу за людину виконує двигун, який знаходиться у валі ролети. Як ми вже писали вище, такими ролетами можна керувати за допомогою пульта ДК, замкового чи клавішного вимикача. Перший дозволяє вам відкривати чи закривати полотно незалежно від того, з якого боку від ролети ви знаходитеся. Останні два розташовуються лише з певного боку, тому може з’явитися деяка незручність для використання таких пристроїв саме для дверних ролет.

До недоліків такого типу керування можна віднести більшу вартість, у порівнянні з ролетами на ручному керуванні. Також користуватися виробами неможливо, якщо відсутнє живлення та в конструкції не була передбачена можливість аварійного відкривання.

Вид профілю

Існує два основних типи профілів, які використовуються у виготовленні захисних ролет: з алюмінієвої ленти та екструдований. Який саме вибрати — залежить від цілі, яку ви бажаєте досягти. Ролети з профілю першого типу використовують у противандальних і кліматичних цілях. Екструдовані профілі в ролетах виконують протизламну функцію.

Захисні ролети з профілями з алюмінієвої ленти є найбільш поширеними. Це зумовлюється їхньою більш доступною вартістю. Конструкція такого профілю — алюмінієва лента, загнута спеціальним чином, та заповнена всередині спіненим пінополіуретаном. Такий наповнювач може бути звичайної та підвищеної твердості. Товщина ленти становить 0,26-0,33 мм, залежно від виду профілю. Самі профілі можуть мати висоту 39, 40, 41, 45, 55 або 77 мм. Останні зазвичай використовуються в ролетних воротах.

Екструдовані ролетні профілі виготовляють шляхом продавлювання розігрітого до певної температури сплаву алюмінію через спеціальну форму. Такі ламелі не мають пінного наповнювача, характеризуються гіршими теплоізоляційними властивостями, але володіють суттєво більшою міцністю. Товщина металевої стінки таких профілів становить 0,8-1,15 мм залежно від виду, а висота — 44 або 55 мм. Вартість таких ролет вища, ніж із полотном із ленти.

Кольорова гама

Якщо ви визначилися з типом керування та вибрали профіль потрібної міцності, слід вибрати колір конструкції. Палітра кольорів захисних ролет Alutech складається з 19 видів, у тому числі з варіантами зі структурою дерева. Гама може відрізнятися залежно від конкретного виду профілю, однак у будь-якому разі ви можете вибрати вигляд конструкції, який буде найкраще поєднуватися з екстер’єром будівлі.

Щоб перейти в розділ із захисними ролетами, натисніть на посилання. Якщо у вас залишилися питання щодо особливостей вибору дверних захисних ролет, будь ласка, зв’яжіться з нашими менеджерами, вони нададуть вам вичерпну консультацію!

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть